• image
  • image
  • image
Previous Next

Dopalacze - odlot czy upadek?

Grupa naszych gimnazjalistów uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez pracowników Pracowni Profilaktyki "Krokus" z Krakowa. Dotyczyły one profilaktyki uzależnień od narkotyków i dopalaczy. Prowadzący jaki i uczniowie zgodnie stwierdzili, że dopalacze uzależniają i szkodzą. Wspólnie zatem zadali sobie pytanie na czym polega mit dopalaczy? W znalezieniu odpowiedzi pomogła przedstawiona prezentacja. Mit dopalaczy głównie wiąże się z marketingiem i reklamą, jaka towarzyszy ich sprzedaży. Klimat magii i tajemniczości ma przyciągać młodych ludzi. Młodzież rozmawiała też z psychologiem o narkotykach oraz o różnicach i podobieństwach między narkotykami i dopalaczami, o ogromnej sile, z jaką uzależniają środki psychoaktywne. Podsumowaniem warsztatów było wykonanie przez gimnazjalistów plakatów, które zniechęcą  innych do eksperymentowania ze środkami odurzającymi.

image001 image005 image006 image007 image008 image009 image010 image011 image012 image013


Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.