Dopalacze - odlot czy upadek?

Grupa naszych gimnazjalistów uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez pracowników Pracowni Profilaktyki "Krokus" z Krakowa. Dotyczyły one profilaktyki uzależnień od narkotyków i dopalaczy. Prowadzący jaki i uczniowie zgodnie stwierdzili, że dopalacze uzależniają i szkodzą. Wspólnie zatem zadali sobie pytanie na czym polega mit dopalaczy? W znalezieniu odpowiedzi pomogła przedstawiona prezentacja. Mit dopalaczy głównie wiąże się z marketingiem i reklamą, jaka towarzyszy ich sprzedaży. Klimat magii i tajemniczości ma przyciągać młodych ludzi. Młodzież rozmawiała też z psychologiem o narkotykach oraz o różnicach i podobieństwach między narkotykami i dopalaczami, o ogromnej sile, z jaką uzależniają środki psychoaktywne. Podsumowaniem warsztatów było wykonanie przez gimnazjalistów plakatów, które zniechęcą  innych do eksperymentowania ze środkami odurzającymi.

image001 image005 image006 image007 image008 image009 image010 image011 image012 image013