• image
  • image
  • image
Previous Next

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy… Wigilia 2016

21 grudnia, jak co roku, wszyscy nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły spotkali się przy wigilijnym stole. W tym dniu towarzyszyli nam zaproszeni goście: Pani Agnieszka Jankowska- specjalista z Kuratorium Oświaty w Warszawie- Delegatura w Siedlcach, Pani Teresa Kozos- dyrektor Zespołu Oświatowego w Mordach, Pan Łukasz Wawryniuk- dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach, Pani Agnieszka Michalak- przedstawiciel Rady Rodziców.

image001 image002 image003 image004 image005 image006 image007 image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7


Święta Bożego Narodzenia w naszej religii mają znaczenie wyjątkowe. Uczniowie szkoły przygotowali piękne przedstawienie zatytułowane „Prezent dla najbliższych”. Niezwykłą atmosferę występu podkreślały pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe wykonane przez dziewczęta z chóru szkolnego. Po występach nadszedł czas na życzenia i dzielenie się opłatkiem. Wiele serdecznych słów usłyszeliśmy również od naszych gości. Był to szczególny dzień bo odwiedził nas także święty Mikołaj i otrzymaliśmy prezenty. Podsumowaliśmy także nasze działania w ramach realizowanego w naszej szkole programu Bezpieczna+.Dyrektor szkoły p. Katarzyna Tarasiuk przypomniała, że uczniowie aktywnie, twórczo i bezpiecznie angażowali się w różne przedsięwzięcia, m.in. zajęcia z kroju i szycia prowadzone przez p. Krystynę Zarzecką, wolontariat, warsztaty z psychologiem na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego, warsztaty z tkactwa, ciekawe spotkania:
z przedstawicielkami ludowego zespołu Podlasianki, ponadto uczniowie uczestniczyli w prelekcjach edukacyjnych w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko!" prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., spotkaniach z przedstawicielami siedleckiej komendy policji. Asp. szt. Janusz Cabaj przypomniał gimnazjalistom przepisy ruchu drogowego, strażacy przeprowadzili ćwiczenia z ewakuacji. Młodzież zaangażowała się w przygotowanie wigilii dla Seniorów- były piękne występy i prezentacja strojów uszytych w ramach zajęć z krawiectwa oraz  teatr cieni o narodzeniu Jezusa, wolontariusze przygotowali salę oraz poczęstunek.
Od września do grudnia w szkole organizowane były liczne konkursy w których chętnie uczestniczyliśmy- „Piktogram- wolontariusz”, „wzór na chustę”, „cyberprzemoc”, „żyj aktywnie”, wiedzy pożarniczej, „Szlaban na ryzyko”- bezpieczny przejazd, „Na ludowo. Czas bez komputera” oraz konkursy klasowe.

Młodzież  biorąca udział w programie Bezpieczna+ otrzymała dyplomy oraz nagrody wręczone przez dyrektora szkoły p. Katarzynę Tarasiuk, p. Agnieszkę Jankowską- przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Siedlcach oraz p. Ewę Kruszyńską. Zaprezentowany został również zakupiony w ramach programu sprzęt interaktywny na którym wyświetlono zdjęcia z naszego udziału w bardzo licznych zajęciach i przedsięwzięciach.
Na koniec dyrektor szkoły p. Katarzyna Tarasiuk podziękowała młodzieży oraz nauczycielom- paniom Ewie Kruszyńskiej i Jolancie Stańczuk za pomoc, wsparcie w  realizacji projektu oraz  za wspaniałą i efektywną pracę zespołową. Słowa podziękowania zostały skierowane również do Kuratorium Oświaty w Warszawie- Delegatura w Siedlcach, Burmistrza Miasta i Gminy  Mordy- p. Jana Ługowskiego, p. Łukasza Wawryniuka- dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach oraz p. Krystyny Zarzeckiej- dyrektora Szkoły Ponadgimnazjalnej w Mordach za okazaną nam życzliwość, pomoc
i wsparcie naszych działań w ramach realizowanego programu rządowego Bezpieczna+. Bezpiecznie dotarliśmy do mety…

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.