• image
  • image
  • image
Previous Next

Kolędować małemu… V Gminne spotkanie z kolędą

Dnia 15 stycznia 2017 r. w niedzielę, po raz piąty odbyło się w Mordach Gminne Spotkanie z Kolędą, którego organizatorami byli: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Mordach oraz Gimnazjum Nr 1 w Mordach.

We wspólnym kolędowaniu wzięli udział przedstawiciele władzy samorządowej m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Mordy - Jan Ługowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mordach – Ewa Jarocka, radni Rady Miejskiej w Mordach, radni Powiatu Siedleckiego oraz licznie przybyli mieszkańcy gminy.

Kolędowanie rozpoczął występ Orkiestry Dętej OSP w Mordach. Spotkanie uświetnił występ zespołów ludowych: „Podlasianki”, „Krzymoszowianki”, zespołu „ Złote Kłosy” z Wyczółk oraz Chóru Seniora z Czepielina. Ponadto we wspólnym kolędowaniu wzięli udział: Młodzieżowa Grupa Gitarowa „Stalowe Struny” oraz powstały w 2016 roku chór młodzieżowy CantoresMordensis.

 Oprócz wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek można było obejrzeć spektakl cieni pt. „Narodzenie Jezusa” w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum Nr 1 w Mordach.

Tegoroczne kolędowanie poprowadzili Katarzyna Tarasiuk – Dyrektor Gimnazjum Nr 1 Mordach wraz z Łukaszem A. Wawryniukiem – Dyrektorem M – GOKU-u w Mordach.

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.