• image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

Warsztaty w Gródku nad Bugiem

27 kwietnia 2017 r. uczniowie zaangażowani w projekt „Pierwsze kroki wolontariuszy” realizowany przez „stowarzyszenie tutajteraz” (finansowany z dotacji Fundacji PZU) uczestniczyli w spotkaniu szkoleniowo -integracyjnym w Gródku nad Bugiem. Do tego pięknego miejsca przybyli wszyscy uczestnicy.

Pierwszym etapem wspólnych działań była integracja uczniów, czyli gra terenowa. Powstały grupy mieszane, po dwie osoby z każdej szkoły, których zadaniem było wykonanie różnych zadań. Po prawidłowym rozwiązaniu uczestnicy otrzymywali kolejne wskazówki do zaliczenia następnych etapów zabawy. Uczniowie bardzo szybko nawiązali współpracę i z zaangażowaniem uczestniczyli w przedsięwzięciu. Widać było ich kreatywność przy tworzeniu budowli z makaronu, rymowanek do swoich imion, konstruowaniu najwyższej wieży z własnych ciał, czy malowaniu kamieni. Potrafili również uzyskać ciekawe informacje o miejscu, w którym byli oraz stworzyć  muzyczne rytmy identyfikujące ich grupę.

img01 img02 img03 img04 img05 img06 img07 img08 img09 img10 img11 img12 img13 img14 img15 img16 img17 img18 img19

Po obiedzie odbyły się spotkania z wolontariuszami: studentami Uniwersytetu  Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach i wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wojnowie. Opowiadali oni o swoich doświadczeniach w pracy w wolontariacie, korzyściach, przedsięwzięciach. Wolontariusze z MOW w Wojnowie zaprezentowali film dokumentujący ich opiekę nad pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach.

Podsumowaniem spotkania było wspólne tworzenie plakatu, dlaczego warto być wolontariuszem.

Wszyscy nasi uczniowie bardzo pozytywnie ocenili swój udział w tym przedsięwzięciu. Z ich relacji wynika, że było to bardzo inspirujące doświadczenie. 

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.